Навігація
Наша гордість

Сто один рік тому, 29 січня 1918 року, відбувся бій під Крутами. Тоді близько 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків. Бій під Крутами відбувся на залізничній станції «Крути» в сучасній Чернігівській області, за 130 кілометрів від Києва. Тривав він понад п’ять годин. Загін із курсантів, студентів та гімназистів зійшовся у нерівному бою з багатотисячною армією Михайла Муравйова. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені. Затримка просування армії Муравйова дала можливість укласти Берестейський мирний договір, що означав міжнародне визнання української незалежності.
З метою вшанування героїв Крут з нагоди 101-ої річниці їхнього подвигу у ліцеї було проведено виховну годину «Крути: трагедія і велич». Організатор заходу, викладач історії В. Сергєєв нагадав присутнім учням загальну канву подій 29 січня 1918 року, наголосивши на тому, що трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Щемливим камертоном у виконанні учениці 37 групи Руслани Липкан прозвучали рядки М.Лукова:
Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
“На порох стерти, перебити!”-
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей не перемогти!
Фінальним акордом заходу став флешмоб «Ми – патріоти України!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні посилання
Міністерство освіти україни молоді та спорту nmk_pto oda dd_osvitu2 der_adm  Національна дитяча гаряча лінія  Національна гаряча лінія