Навігація
Наша гордість


  Згідно з Указом Президента України  «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99 щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в Україні відзначають День соборності .

    Саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав – УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, – в єдину соборну Українську державу.

      З метою вшанування пам’яті учасників цих подій викладачем історії Піщанобрідського професійного аграрного ліцею В. Сергєєвим було проведено виховну годину «Акт злуки: відтворення історичної правди». У вступному слові В. Сергєєв нагадав присутнім, учням 38, 39, 79  та 109 груп ліцею перебіг подій, що призвели до підписання вікопомного Акту про злуку. Після цього відбулася демонстрація тематичного відеофільму. На завершення заходу В. Сергєєв зауважив: «Століттями розірваний український народ об’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі  — Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна — з Австро-Угорської імперії. Акт возз’єднання, злуки двох Україн був символічним знаком прагнення єдності українців з обох боків Дніпра».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні посилання
Міністерство освіти україни молоді та спорту nmk_pto oda dd_osvitu2 der_adm  Національна дитяча гаряча лінія  Національна гаряча лінія Державна служба якості освіти України