Навігація
Наша гордість

✅Що потрібно знати дітям про булінг? Як його розпізнати та уникнути? Про проблему булінгу говорили соціальний педагог Гілєва І.О. та психолог Шумілова І.І. зі здобувачами освіти Піщанобрідського професійного аграрного ліцею.✅Під час зустрічі учнівська молодь переглянула презентацію та відеоролики. ✅Вчилися відрізняти поняття булінг та конфлікт, пропонували свої шляхи подолання булінгу.✅Що ж таке булінг? Булінг (цькування) – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

✅Які ознаки булінгу?• систематичність;• наявність сторін – кривдник, потерпілий та свідок;• дії або бездіяльність кривдника, внаслідок чого у потерпілого проявляються психічна та/або фізична шкода, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.Хто може стати жертвою булінгу?Як правило, жертвою стають діти, які відрізняються чимось від своїх однолітків: успіхами в навчанні, фінансовим становищем в сім’ї, фізичними особливостями, рисами характеру. Булер вибирає для цькування слабших від себе або молодших за віком.

🔶️Види булінгу:➡️фізичний – штовхання, підніжки, бійки, стусани, ляпаси, «сканування» тіла, нанесення тілесних ушкоджень тощо;➡️психологічний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміки обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти,маніпуляції, шантаж тощо;➡️економічний – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо;➡️сексуальний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти;кібербулінг – цькування за допомогою соціальних мереж.

⏩Що робити тим, хто страждає від булінгу або став його свідком? Головне правило – не залишатися з проблемою булінгу наодинці, а говорити про проблему з тим, кому довіряєш: батькам, старшим братам та сестрам, вчителю, майстру в/н, психологу, соціальному педагогу. Або ж зателефонувати на дитячу «гарячу телефонну лінію» 📞116 117 або кол-центр безоплатної правової допомоги: 📲0-800-213-103.Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: ☎️0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні посилання
Міністерство освіти україни молоді та спорту nmk_pto oda dd_osvitu2 der_adm  Національна дитяча гаряча лінія  Національна гаряча лінія Державна служба якості освіти України