Навігація
Наша гордість

У часи Голокосту – катастрофи європейського єврейства – представники інших національностей ставилися до євреїв по-різному – від байдужості до ворожості. Більшість беземоційно спостерігала за тим, як сусідів та знайомих заарештовували й вбивали. Були й такі, що допомагали нацистам в «остаточному вирішенні єврейського питання», інші наживалися за рахунок пограбованого майна. Але й в аморальну добу залишалися ще люди з дивовижною мужністю й найкращими людськими рисами. Таких людей пізніше називали Праведниками світу.

       У 2021 році Україна вперше відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. 2 659 громадян України удостоєні Ізраїлем звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту, тобто нацистської політики знищення. З метою вшанування пам’яті цих людей викладачем історії Піщанобрідського професійного аграрного ліцею В. Сергєєвим було проведено виховну годину «Вшануймо подвиг Праведників України». Учениці 100 групи ліцею Юлія Кучерява та Богдана Жарєнова розповіли про історію запровадження почесного звання Праведник України.

Неабияке враження на присутніх справив відеоролік, присвячений долі Праведника України Василя Назаренка. У заключному слові В. Сергєєв зауважив «Серед праведників – християни всіх конфесій і мусульмани, набожні й атеїсти, чоловіки і жінки, люди різного віку і усіх професій, освічені та неписьменні селяни, заможні та бідні. Серед них є викладачі університетів, лікарі, клерки, монахині, дипломати, партизани, поліцейські, рибалки і навіть власник цирку та директор зоопарку. Попри строкатість їхніх доль всі вони споріднені Шляхетністю, Людяністю та Милосердям. Вічна їм слава. Вічна їм пам’ять!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні посилання
Міністерство освіти україни молоді та спорту nmk_pto oda dd_osvitu2 der_adm  Національна дитяча гаряча лінія  Національна гаряча лінія Державна служба якості освіти України