Навігація
Наша гордість

9 вересня 2019 року виповнилося 75 років від початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини. У 1944–1946 роках, понад 482 тисячі українців примусово переселили до УРСР. На вшанування пам’яті жертв цієї етнічної трагедії для учнів 18, 38, 39 груп у Піщанобрідському професійному аграрному ліцеї було проведено виховну годину «Вони втратили Батьківщину…» .

Організатор заходу, викладач історії закладу В. Сергєєв, у вступному слові зауважив: «Відповідальність за цей злочин несуть комуністичні режими СРСР і Польщі, які застосували терор, репресії, конфіскації майна, обмеження політичних, соціальних, економічних і культурних прав людей тощо». З тематичних повідомлень учнів 107 групи Бондаря  І. та Очеретньої М. присутні дізналися про основний перебіг депортацій, особливості життя депортованих на нових місцях проживання. Після цього учні мали змогу переглянути документальну відеострічку «Евакуйовані назавжди». На завершення В. Сергєєв процитував рядки поетеси Т. Чорновіл:

 «На цьому дні відзнака чорна,

Щоб нагадати нам щемливо

Про літ страшних жорстокі жорна

І людських доль нелюдське мливо…»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні посилання
Міністерство освіти україни молоді та спорту nmk_pto oda dd_osvitu2 der_adm  Національна дитяча гаряча лінія  Національна гаряча лінія Державна служба якості освіти України