Навігація
Наша гордість

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї, протидія та запобігання будь-яким його проявам, надання правової допомоги особам, які потерпають від насильства в сім’ї тощо мають закону підтримку на рівні держави.
12 січня 2018 року для педколективу, психологом ліцею Шуміловою І.І., були висвітлені питання на тему «Протидія сімейному насильству». Інна Іванівна зазначила, що на захисті сім’ї від насильства стоїть Основний закон держави – Конституція України, яка визначає, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Законом України “Про попередження насильства в сім’ї” визначено органи, на які покладається здійснення заходів зпопередження насильства в сім’ї, їхні повноваження та відповідальність осіб, які вчинили насильство в сім’ї.
Насильство завжди пов’язано з нерівними можливостями. Перший захист — знати свої права і знати до кого звернутися.
За оцінками ВОЗ, до 30% жінок у всьому світі зазнавали фізичного та/або сексуального насильства з боку своїх чоловіків та партнерів. У Європі домашнє насильство посідає перше місце серед причин смерті жінок віком від 16 до 44 років, випереджаючи ДТП та онкологічні захворювання. До 38% убивств жінок у світі скоєно інтимними партнерами жертв. За даними міжнародних досліджень, близько 20% жінок та 5-10% чоловіків заявляють, що зазнавали сексуального насильства в дитинстві. Кількість дітей які щодня потерпають від насильства в сім’ї, перевищує десять мільйонів.
Утім чоловіки не менш загрожені: для них набагато вищим є ризик зазнати насильство з боку незнайомців, а для жінок і дітей набагато більше ймовірність стати жертвами насильства збоку тих, кого вони знають. Відповідно, серед жертв домашнього насильства частка жінок непропорційно велика.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні посилання
Міністерство освіти україни молоді та спорту nmk_pto oda dd_osvitu2 der_adm  Національна дитяча гаряча лінія  Національна гаряча лінія