Навігація
Наша гордість

31 травня — Всесвітній день без тютюну 🚭 Соціальний педагог Гілєва Інна Олександрівна та практичний психолог Шумілова Інна Іванівна провели відео таймінг та закликали учнів ліцею долучитися до акції “День без тютюну!!!”.Мета цього Дня ⤵️:✅ сприяння зниження поширеності тютюнової залежності;✅ залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей;✅ профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.Тютюнопалiння (або куріння) 🚬— це найпоширеніша шкідлива звичка у світі.

Найнебезпечнішим компонентом тютюнового диму є нікотин, який викликає не тільки залежність, але й завдає значної шкоди здоров’ю курців, та навколишніх.Згідно з даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія вбиває понад 8️⃣ мільйонів осіб у світі, з яких більше 1️⃣ мільйона не є курцями і помирають через хвороби, викликані вторинним тютюновим димом. Проблема тютюнокуріння в Україні залишається вкрай напруженою. На сьогодні палить майже 6️⃣0️⃣% осіб працездатного віку.Розглянемо декілька наслідків тютюнопаління на організм людини ⤵️:✅ Легені 🫁Шкідливий для людського організму тютюновий дим паралізує делікатний війчастий епітелій внутрішніх стінок легень.Як результат, виробляється слиз від якого страждає дихання та з`являється задуха. Це є причиною найпоширеніших легеневих захворювань, а саме: рак легень, астма, бронхіт та інші.✅ Серцево-судинна система 🫀Куріння підвищує кров’яний тиск, тому кровоносні судини стискаються, змушуючи серце працювати з більшим навантаженням.

Як результат, серце розширюється і пошкоджується. Також ця погана звичка сприяє збільшенню рівня холестерину в крові. В артеріях, що живлять серце, відкладаються жири.✅ Очі 👁👁Нікотин впливає на зоровий нерв і рухові м’язи очей, при звуженні судин змінюється сітківка очей, втрачається гострота зору, починаються відхилення зору. Куріння особливо небезпечно при глаукомі, бо куріння підвищує внутрішньоочний тиск.✅ Статева система Нікотин руйнує нервову систему, в тому числі ті її відділи, які відповідають за статеву поведінку людини і його здатність до відтворення потомства. Тютюнові отрути руйнують клітини, призначені для формування плоду 🤔.✅ ШкіраНікотин зменшує кількість вітаміну А (вітамін краси) в організмі, котрий відповідає за оновлення всіх клітин організму. Тому погіршується регенерація шкіри, руйнується колаген і еластичний шар шкіри, виникають передчасні зморшки 😢. Бережімо себе!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні посилання
Міністерство освіти україни молоді та спорту nmk_pto oda dd_osvitu2 der_adm  Національна дитяча гаряча лінія  Національна гаряча лінія Державна служба якості освіти України